Strona główna‎ > ‎Moje podróże‎ > ‎

Czarnogóra 2008

W 2008 roku po raz pierwszy udałem się na Bałkany. Celem wyjazdu była Czarnogóra. Podczas podróży na miejsce przejechałem przez Serbię oraz Bośnię i Hercegowinę. W Bośni kilka godzin spędziłem zwiedzając Sarajewo. Następnie, już w Czarnogórze udałem się nad rzekę Tara do obozowiska Grab gdzie spędziłem trzy dni biorąc udział w raftingu, odpoczywając i delektując się specjałami miejscowej kuchni.

W Czarnogórze zwiedziłem Cetinje - dawną stolice państwa, Park Narodowy Lovcen w Górach Dynarskich, na którego szczycie Jezerski Vrh znajduje się mauzoleum Piotra II Petrowicia Niegosza. Zwiedziłem również Zatokę Kotorską ze średniowiecznym miastem Kotor, Budwę - największy czarnogórski kurort, Stary Bar - kamienne miasto liczące około 2500 lat oraz położone prze granicy z Albanią - Ulcinj wraz z jego słynną Wielką Plażą zwaną również Copacabana.

Przez awarię Land Rovera, którym wówczas podróżowałem miałem okazję poznać kilku mieszkańców tego pięknego kraju i przekonać się jak wspaniałymi i pomocnymi ludźmi są Czarnogórcy. Wprawdzie porozumiewanie się sprawiało trochę trudności, gdyż mało kto w tym kraju posługuje się językiem angielskim, to jednak chęć nawiązania kontaktu i porozumienia sprawiła, że bariera ta została pokonana.

Położenie kraju na górzystym wybrzeżu półwyspu bałkańskiego sprawia, iż miejsce to obfituje w cudowne krajobrazy i jest idealne do uprawiania turystyki oraz wypoczynku.

 
 
 
Comments