Strona główna‎ > ‎Moje podróże‎ > ‎

Londyn 2006

Pierwszy raz do Londynu pojechałem w 2003 roku. Był to krótki pobyt i zbyt wiele nie zdołałem wówczas zobaczyć. Już jednak wtedy poczułem magiczną atmosferę tego miasta. Po tych kilku dniach wiedziałem, że przyjadę tam jeszcze raz.
Po tym jak w 2005 r. zacząłem uczyć się uczyć angielskiego, myśl o wyjeździe do Londynu powróciła. W sierpniu 2006 postanowiłem  zapisać się na miesięczny kurs angielskiego, właśnie w Londynie. Przy okazji wszystkim uczącym się tego języka mogę polecić świetną szkołę, mieszcząca się w sąsiedztwie Hyde Parku - link. Miesiąc pobytu w Anglii było tym, czego potrzebowałem pod względem językowym, aby w końcu zacząć naprawdę posługiwać się angielskim. Poza tym, pomimo codziennej nauki były to z pewnością jedne z najlepszych wakacji w moim życiu. Przez miesiąc zwiedziłem prawie cały Londyn oraz kilka miejscowości w jego okolicach. Spotkałem bardzo wiele interesujących osób z wielu krajów. Odwiedziłem miejsca znane zarówno z przewodników turystycznych jak i takie, o których wiedzą tylko mieszkańcy Londynu.
Ponieważ minęło już kilka lat od mojego wyjazdu nie będę się zbyt wiele rozpisywał. Zapraszam na krótką foto wycieczkę. Niestety jakość zdjęć nie jest najlepsza.
 
 
Liverpool Street Station. W drodze do szkoły, miejsce moich codziennych przesiadek z autobusu na metro.
 Pomnik
 
Mini demonstracja przed parlamentem na rzecz pokoju na bliskim wschodzie.
Big Ben
Big Ben and Big Bartek.
Hyde Park
Piortuś Pan w Hyde Park'u. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Diana, Princess of Wales Memorial Fountain.
Ciekawa rzeźba w pobliżu Harods'a.
China Town
Odcisk dłoni Schwarzenegger'a na  Leicester Square
Fontanny - ulubione miejsce zabaw dzieci
Widok z  "The London Millennium Footbridge" na "St Paul's Cathedral"
Nad Tamizą
The Globe Theatre Teatr, którego udziałowcem był Szekspir. Zbudowany w 1599, spłonął w 1613. Odbudowany w 1614, zburzony w 1644. Ostatecznie zrekonstruowany i otwarty w 1997.
Tych muzyków widywałem wielokrotnie. Grali bardzo fajnego rocka. Zdjęcie zrobione w trakcie wycieczki do Brighton.
Piwko w Brighton.
Brighton. Wieczór na plaży.
Soho. Parada gejów i lesbijek.
Mnisi też zwiedzają.
Jeden z najbardziej znanych obiektów w Londynie - - Tower Bridge
Wiele razy przejeżdżając w tym miejscu autobusem, zastanawiałem się w jakim celu Ci ludzie się tam gromadzą. Zawsze po godzinie 17. Któregoś dnia wysiadłem i okazało się, że to wracający z pracy Londyńczycy przed pubem.
Camden Lock Market przy Regent's Canal. Miejsce spotkań subkultur młodzieżowych takich jak Goci czy Cybergoci. Można tu również spotkać wielu Punków, Metali i inne alternatywne subkultury. Okoliczne sklepy i rynki nastawione są na sprzedaż towarów związanych z subkulturami młodzieżowymi. Camden Town jest dzielnicą bardzo często odwiedzną przez turystów.
Tramwaj wodny na Regend's Canal.
Koncert w Regent's Park.
Mini dzielnica hinduska. W rzeczywistości to zaledwie kilka uliczek. Znajduje się tu wiele ciekawych sklepów ze starociami oraz hinduskie bary ze wspaniałym jedzeniem
Buckingham Palace - oficjalna siedziba brytyjskich monarchów. 
Pelikan Królowej.
10th Downing Street - czekając na Tony Blair'a.
Ta pani chyba pomyliła adresy. Przecież to nie Hyde Park.
Trafalgar Square, pomnik Admirała Nelsona
Impreza w parku. Takie pikniki trwające do późnych godzin nocnych to w Londynie pupularny sposób spędzanie czasu w gronie przyjaciół.
The Sherlock Holmes Museum 221b Baker Street London NW1 6XE  England
Sherlock's living room
Sherlock Holmes
The British Museum
Posąg Buddy w British Museum.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Mumia w British Museum 
Czytelnia Muzeum Brytyjskiego. Niestety zdjęcie nie oddaje wielkości wnętrza.
Covent Garden Część londyńskiego West End'u. Popularne miejsce spotkań, centrum sklepowe, wiele atrakcji turystycznych m.in. Royal Opera House, London Transport Museum. Jest to również popularne miejsce występów ulicznych performerów.
Covent Garden
Covent Garden
Covent Garden
Covent Garden
Portobello Road Market w Notting Hill jest chyba najbardziej znanym ulicznym rynkiem na świecie. W każdą sobotę ulica Portobello zamienia się w giełdę antyków i staroci. Ulica znana również z filmu Notting Hill z Julią Roberts i Hugh Grantem w rolach głównych.
Portobello Market
Portobello Market
Portobello Market
Portobello Market
Szkoła do której uczęszczałem organizowała wiele interesujących wycieczek oraz imprez. W każdy weekend można było wybrać się na jedno, dwu lub trzy dniową wycieczkę. W tygodni proponawali wieles potkań w pubach, zwiedzanie muzeów, czy spektakle teatralne. Ja wybrałem się między innymi do Stonehenge.
Stonehenge
Kolejna wycieczka. Salisbury.
Salisbury.
Katedra w Salisbury.
Katedra w Salisbury - wnętrze.
Tutaj już Katedra w Winchester
I wnętrze katedry w Winchester.
Nawiązujący do mitu o Królu Arturze Okrągły Stół ( The Round Table) zawieszony jest na ścianie w zamku w Wichester. Stół powstał pomiędzy rokiem 1250 a 1280.znajduje się na nim napis "This is the round table of Arthur with 24 of his knights.".
Zwiedzanie Muzeum Nauki.
Muzeum Nauki
Muzeum Nauki
Budynek Muzeum Historii Naturalnej. W kolekcji 70 milionów eksponatów z 5 dziedzin :
botanika, entomologia, mineralogia, paleontologia i zoologia.
Muzeum Historii Naturalnej
Muzeum Historii Naturalnej
London by night. The London Eye znane również jako Koło Milenijne jest to diabelski młyn o wysokości 135 metrów. Znajdują się na nim 32 wagoniki. Pełny obrót koła zajmuje około 40 minut. Jest to jedna z atrakcji Londynu, którą mam jeszcze do nadrobienia.
Big Ben by night.
Palace of Westminster by night.
Tower Bridge by night.
W innych kolorach.
Zdjęcie zrobione podczas kolejnej wycieczki organizowanej przez szkołę. Tym razam była to wycieczka piesza po części Londynu.
W londyńskim Parku.
Tu również kręcono plenery do "Notting Hill".
Pałac - galeria malarstwa.
Szkolna grupa.
Comments